Одне з найбільших розчарувань - коли красива, якісна, дорога річ не підходить за розміром. Помилки при виборі білизни можуть вплинути на зручність всієї постелі і комфорт сну. Як не промахнутися з габаритами дитячих аксесуарів і комплекти яких розмірів найбільш популярні сьогодні?

Чому виникає плутанина в розмірах

Різні виробники працюють з різними розмірними сітками. Причин цьому декілька - хтось уважно вивчає мінливий ринок і адаптує товари відповідно до побажань покупців, а хтось створює свою серію аксесуарів, змушуючи клієнта купувати весь набір в одному місці. Адже якщо ви придбали нестандартну ковдру - вам доведеться купити у цього ж виробника і комплект з підковдрою відповідних габаритів. А потім ще один - на зміну.

Крім того, в різних країнах - різний попит і свої розуміння оптимальних розмірів текстилю, котрий відповідає габаритам місцевих меблів. Враховуйте це, замовляючи продукцію зарубіжних виробників.

Розміри дитячої постільної білизни

Як правильно зробити виміри

Габарити подушки або підодіяльника вимірюють по бічних швах, оскільки тут тканина чохла найбільш щільна і менше тягнеться. Розміри простирадла визначають, проміряючи довжину і ширину внутрішнього периметра ліжка. Враховуйте, що тканину для кращої фіксації доведеться підгортати під матрац або заправляти в бортики ліжка, якщо простирадло не буде оснащене спеціальними гумками. Чим пишніший матрац (пружинні варіанти), тим більшим має бути запас для такого підвороту.

Зверніть увагу, що літні і зимові ковдри можуть відрізнятися розмірами. У цьому випадку вам доведеться купувати різні комплекти. Це відмінна можливість придбати оптимальну постіль для різних сезонів - наприклад, із щільної дихаючої бязі (літо) і м'якої, зігріваючої фланелі (зима).

Якщо ж ви шукаєте постіль для новонародженого - краще купити всі аксесуари в одного виробника, який вже продумав їх поєднання. Це також зручний спосіб вгадати з подарунком для немовляти - гостям потрібно тільки знати бренд і розміри набору, щоб красивий комплект з якісної тканини був дійсно затребуваний. Гарним доповненням такому презенту стануть м'які бортики або органайзер для корисних дрібниць.

Популярні розміри дитячої білизни

Стандартний дитячий комплект складається з підковдри (підодіяльника), простирадла та однієї наволочки. Іноді за окрему ціну можна додати ще одну наволочку або поміняти її форму (прямокутна/квадратна). Останнім часом багато виробників комплектують дитячі набори простирадлами на гумових фіксаторах – така постіль краще триматиметься на місці, навіть якщо дитина активно перевертається уві сні. Модель на гумці, звичайно, відрізняється габаритами від стандартного простирадла.

Розповсюджені розміри дитячої постільної білизни

 

Немовля

Дошкільнятко

Школяр

Розмір ліжка (см)

60х120

60х140

80х160

Простирадло (см)

110х170

120х180

130х120

120х190

155х215

Простирадло з гумовим фіксатором (см)

120х60х10

60х140х20

80х160х20

Наволочка (см)

(після року)

35х45

45х45

40х60

40х60

40х60

50х70

Підковдра (см)

110х140

100х150

100х140

120х150

100х170

120х190

130х210

155х215

Багато інтернет-магазинів, продаючи комплекти, в описі вказують один розмір - зазвичай, ліжка або найбільшого з аксесуарів. На жаль, це може бути і простирадло, і підковдра. І якщо з великим простирадлом розібратися простіше, заправивши його під матрац, то занадто просторий підодіяльник стане справжнім випробуванням для нервів, оскільки ковдра буде постійно зміщуватись усередині. Тому обов'язково необхідно уточнити розміри всіх складників комплекту, особливо якщо ви раніше не купували продукцію цього виробника.

Помилки при виборі розмірів дитячої постелі

Часто користувачі, заміряючи подушку, враховують її пишність, але зовсім забувають, що і ковдра також вимагає додаткових сантиметрів на свою товщину, особливо якщо мова йде про зимові моделі. Тому, щоб не прогадати з габаритами підодіяльника, сміливо додайте по 6-8 см до ширини і довжини ковдри - для її вільного розміщення і можливої ​​усадки тканини.

Ніколи не беріть комплекти, які, за вашими вимірами, сідають дуже щільно або навіть менші на пару сантиметрів. Постільна білизна з натуральних тканин може давати природну усадку, через що в результаті ковдра всередині чохла буде горбкуватою, матиме постійно підгорнутий, закручений край, а подушка стане більш стиснутою, піднімаючи голову дитини в незручне високе положення.

Збираємо комплект самостійно

Рано чи пізно настає момент, коли жоден комплект не підходить вашому ліжку - або підковдра занадто вузька, або наволочка не тієї форми. У цьому випадку доведеться формувати набір самостійно. Добре, коли в магазині можна купити простирадло або наволочку окремо. І просто прекрасно, якщо можна замовити їх виготовлення згідно з вашими мірками - ця функція, наприклад, доступна в інтернет-магазині Warmo.

Для багатьох покупців пошиття білизни на замовлення є найбільш підходящим способом оптимально облаштувати дитячу постіль. Використовуючи таку можливість, ви не будете обмежені у виборі матраца, ковдри або подушки, зможете замовити оптимальний принт тканини і легко оновити постіль відразу декількох дітей - з урахуванням віку, статі, індивідуальних вподобань.