Сучасна медична індустрія балує нас одноразовими серветками, рушниками і пелюшками різних розмірів. Однак вони не здатні в повній мірі замінити якісний текстиль, особливо при облаштуванні постелі для немовляти. Який набір постільних аксесуарів варто взяти з собою в пологовий будинок - для мами і малюка?

Постіль для пологового залу

У кожного з пологових будинків є свій список речей, котрі породіллі необхідно взяти з собою. Списки різні, оскільки відрізняються самі умови облаштування лікарень, «політика» установи, крім того, держава регулярно видає свої приписи і рекомендації. Однак деякі речі залишаються незмінними.

Так, наприклад, в пологовий зал майбутній матері часто необхідно з'явитися зі своїм комплектом постільної білизни - підійде стандартний полуторний розмір. Влітку може бути використане тільки простирадло, в холодну пору знадобиться і підодіяльник - особливо, якщо в пренатальному центрі практикують годинну адаптацію молодої сім'ї (викладання на груди) після пологів.

 Незважаючи на додатковий захист у вигляді одноразових абсорбуючих пелюшок, ця постіль часто брудниться і деякі плями (кров з навколоплідними водами) потім буде дуже важко вивести, оскільки запрати відразу не вийде. Тому краще не брати з собою новий дорогий комплект.

До речі, стелити ліжко для породіллі, облаштовувати люльку для малюка і одягати його буде медперсонал. Подбайте про те, щоб комплект для пологового залу лежав окремо або хоча б поверх інших речей.

Постільна білизна в пологовий будинок

Що може входити в комплект:

  • постільна білизна, сорочка для породіллі;
  • одяг для дитини (бодік, «чоловічок», шапочка, сорочка і штани, шкарпетки - медсестра обере оптимальний варіант);
  • пелюшки для малюка (тонка ситцева/муслінова, тепла фланелева/байкова), тонкий плед;
  • гігієнічні приналежності (пара одноразових пелюшок, пара підгузків, вологі серветки, крем);
  • ліки і медичні аксесуари за списком.

До пологів дитину зігріває тепло матері, тому особливого запасу підшкірного жиру у малюка немає. Відразу після народження немовля «упаковують» в цілу купу пелюшок, незважаючи на високу температуру в палаті.

Постільна білизна для післяпологового відділення

У малюка і мами будуть роздільні спальні місця. Мамі знову-таки знадобиться полуторний комплект якісної натуральної постільної білизни - краще мати запасний, якщо перший постраждає в пологовому залі.

Постільна білизна для немовляти

Для дитини все частіше використовується спеціальна пересувна люлька - кювет, оснащена високими прозорими бортиками. Матрацик в колисці лікарняний, а ось застеляти його доведеться своїми постільними речами. Що знадобиться:

  • медична клейонка (обернути матрацик для кращої гігієни);
  • тонкі ситцеві або муслінові пелюшки;
  • теплі байкові чи фланелеві пелюшки;
  • тонкий плед, котрий здатний витримувати багаторазові прання і котрий швидко сохне;
  • одноразові пелюшки для переодягання (їх використовують, щоб уникнути в лікарні зайвого прання, а ось вдома розумніше буде застосовувати непромокальні багаторазові пелюшки з тканинною основою).

Пелюшки будуть використовуватися практично скрізь - щоб постелити на ваги, підкласти на плече після годування, аби малюк відригнув зайве повітря, промокнути зайву вологу ну і, звичайно ж, в якості постільного аксесуара. Вони тонкі, невеликі за розміром, не займають багато місця, тому ви цілком можете взяти відразу кілька штук. Також варто запастися кількома комплектами дитячого одягу, особливо якщо ви ще тільки вчитеся користуватися підгузками.

Усі постільні аксесуари повинні бути виготовлені з якісних натуральних матеріалів, які добре абсорбують, тактильно приємні і здатні витримати численні прання-прасування. Подбайте про те, щоб весь текстиль, в тому числі новий, а також мамині й татові речі були заздалегідь випрані з дитячим пральним порошком.

Що не варто брати в пологовий будинок

Забезпечити комфорт молодій мамі і малюкові - природнє бажання сім'ї. Однак деякі пацієнти прибувають в пологовий будинок з такою кількістю багажу, ніби планують провести тут як мінімум місяць. Підходьте до зборів розумно - частину речей завжди вам зможуть донести родичі, а частина і зовсім не знадобиться, принаймні відразу.

Так, наприклад, новонародженому не потрібна подушечка, навіть найтонша (і не буде потрібна ще цілий рік), за винятком корекційних та ортопедичних моделей. Подушку і ковдру для мами часто надає лікарня. Дитячі ковдри використовуються рідко, оскільки вони зазвичай не поміщаються в кювет - досить буде м'якого пледа. Ковдра-конверт знадобиться вже аж перед випискою. Замість дитячого рушника можна використовувати одну з тканинних пелюшок.

Чи обов'язково брати постіль?

Якщо ви з'явитеся в пологовому будинку без особистого постільного комплекту і пелюшок - звичайно, лікарня надасть вам тимчасово текстиль з державного запасу. Якість таких аксесуарів зазвичай не дуже висока, тому вам буде набагато приємніше і фізично, і психологічно, якщо ви підготуєте заздалегідь власні речі.