Волога в дитячому ліжку - явище неминуче, навіть якщо ви користуєтеся підгузками. І найнеприємніше, що протікання зачіпають не тільки постільну білизну, але й сам матрац, котрий дуже складно почистити. Для повноцінного захисту постелі рекомендовано користуватися спеціальними аксесуарами - наматрацниками.

Що таке наматрацник

Зіпсувати матрац дуже просто - з цим впорається як немовля, так і дорослий з порушеним сечовипусканням, домашня тварина або любитель поїсти в ліжку. Тому, щоб захистити дорогі матраци від пошкоджень і спростити процес прибирання, було винайдено наматрацник. Це тонкий вентильований прошарок, який закриває матрац, оберігаючи його від вологи, пилу і зношування чохла.

Таким чином матрац може бути захищений зверху, з боків і навіть знизу, виконуючи заодно функцію підматрацника. Кріпиться захист теж по-різному - є вироби на змійках, кутових гумках, але найпоширеніша дитяча модель - тонкий тканинний чохол зі зручною гумкою по всьому периметру. Він закриває матрац зверху і з боків від випадкових протікань, крім того, такий аксесуар легко одягати і можна дуже швидко зняти.

В асортименті сучасних виробників багато дорогих моделей зі складними системами аерації, є навіть пишні варіанти, здатні коригувати жорсткість спального місця. Однак для дитячої постелі краще використовувати тонкі, але якісні тканинні чохли з непромокальною основою. Купіть пару штук на зміну - і питання захисту матраца буде розв’язано.

Переваги наматрасника:

  • захист матраца від вологи, пилу і потертостей;
  • простота використання;
  • доступний спосіб очищення (можна прати в звичайній машинці);
  • тактильна привабливість;
  • зносостійкість.

Як працює вологонепроникна модель? Класичний варіант такого чохла двошаровий, де верхня частина виготовлена з пухнастої абсорбуючої тканини, а нижня - ​​з непроникної плівки. На відміну від холодної клейонки, такий виріб більш приємний на дотик, самостійно всотує вологу і не допускає запарювання постелі.

Зверніть увагу, що далеко не всі чохли є вологонепроникними. Існують і просто тканинні моделі (простирадла на гумках), які дублюють функції постільної білизни, захищають матрац від забруднень і засалювання, а також частково абсорбують випари поту.

Як правильно вибрати наматрацник

Для початку необхідно визначити розміри матраца, причому враховувати варто не тільки ширину і довжину, а й висоту моделі, особливо якщо мова йде про пишні пружинні варіанти. Співмірність зі спальним місцем дуже важлива, незалежно від того, яку модель ви плануєте обрати. Зрозуміло, що занадто маленькі вироби не захистять ліжко, але і варіант «з запасом» теж неправильний - щільні настилочні аксесуари з кутовими гумками будуть звисати і ламатися по периметру, а м'які тканинні вироби буде складніше натягнути рівномірно, без утворення складок.

Дитяча постіль

Найпоширеніший варіант наматрасника для дитячої постелі - 60х120 см. Якщо ліжко нестандартного розміру або форми - краще замовити виготовлення постільних аксесуарів за індивідуальними мірками (таку послугу можна оформити на сайті warmo.com.ua).

На що іще звернути увагу при виборі наматрасника:

  • принцип фіксації;
  • тип тканини, її натуральність, тактильна привабливість;
  • колір (важливо, якщо ви користуєтесь білою постільною білизною);
  • рекомендації по догляду (допустимі режими прання).

Чи потрібні наматрацники старшим дітям?

Чимало користувачів впевнені, що наматрацники - це товар, необхідний лише малюкам. «Наша дитина вже велика і прокидається в сухій постелі. Додатковий захист нам не потрібен», - переконані вони.

А чи знаєте ви, що за ніч доросла людина випаровує до 0,5 л вологи? Звичайно, тіло дитини набагато менше, проте і пітніють діти теж дуже рясно і навіть після короткого денного сну можуть прокинутися з мокрою головою. Саме піт є найпоширенішою причиною зволоження постелі і створює сприятливі умови для розмноження бактерій та грибків.

Крім того, надмірна волога шкодить деяким типам наповнювачів - наприклад, рослинним волокнам, а також призводить до утворення стійкого неприємного запаху. Сон на такому ліжку не можна назвати приємним і здоровим.

Завдяки поглинаючому покриттю непромокальний наматрацник вбирає основну частину вологи, не допускаючи її проникнення в глибокі шари матраца. Якщо потовиділення особливо рясне - необхідно не тільки прати, але і частіше провітрювати постіль. Таким чином ви створюєте правильні гігієнічні умови для спального місця.

Пам'ятайте, що наматрацник доповнює, але не замінює постільну білизну. Найкращим варіантом буде одночасне використання обох постільних аксесуарів, їх регулярна зміна і чистка.