Дитяча постіль схожа на дорослу, але все-таки не ідентична. Тут інший рівень жорсткості матраца, більш зносостійка і практична білизна, більш закритий наматрацник. А подушка? Іноді її зовсім немає. А якщо і є, то теж не така, як у дорослих.

Подушка і немовля

Педіатри одноголосно стверджують: здоровому немовляті подушка не потрібна, навіть найменша і найтонша. Дитина повинна спати на рівній і твердій поверхні - це оптимальні умови для правильного формування хребта, який особливо вразливий в цьому періоді. Крім того, відсутність подушки знижує ризики випадкової асфіксії, адже найменші діти ще не контролюють управління тілом і можуть, перевернувшись долілиць, перекрити собі доступ кисню.

Вважається, що першу подушку можна використовувати, коли дитині виповниться рік, проте багато лікарів рекомендують відстрочити цю подію - хоча б ще на півроку-рік.

Винятком є ​​ортопедичні моделі спеціальної форми, завдання яких - допомогти в боротьбі з кривошиєю, деформаціями в потиличній частині. Такі подушечки допустимо задіяти після першого місяця життя.

Також можна використовувати невеликі подушки, якщо у малюка нежить або часте і рясне зригування - це мають бути похилі моделі (кут не більше 30°).

Перша подушка для дитини

Після 2-х років стає особливо помітною зміна пропорцій дитячої фігури - виростають плечі, голова вже не є такою великою відносно тіла. Тепер подушка стає необхідною, щоб голова і шия знаходились на одному рівні з верхнім відділом спини.

Починати потрібно з тоненьких, "дихаючих" моделей, поступово переходячи на більш пишні аксесуари. Як визначити їх оптимальну висоту? Ідеальний варіант, коли подушка заповнює пустоту між головою/шиєю і матрацом, забезпечуючи користувачеві рівномірну підтримку. В результаті: розслаблені м'язи, рівний потік крові і лімфи, хребет не викривлений.

Товщина дитячої подушки

Підказка: висота подушки повинна дорівнювати довжині плеча.

Діти старше 3-х років використовують невеликі подушки середньої м'якості - класичні або анатомічних форм. Переходити на аксесуари дорослого розміру варто не раніше 7-8 років.

Якими бувають дитячі подушки

Для облаштування постелі в першу чергу рекомендовані аксесуари з натуральними наповнювачами. Однак саме для дитячих товарів сучасні виробники воліють використовувати синтетичні матеріали (меморі-піна, холлофайбер, штучний пух і т.д.).

Річ в тому, що у таких подушок чимало переваг:

  • зносостійкі, легкі і пружні;
  • гіпоалергенні;
  • не приваблюють кліщів або пухо-, пероїдів;
  • не електризуються, накопичуючи пил;
  • не стають осередком розмноження грибка.

Якщо ви не впевнені в реакції дитини або ж навпаки, підозрюєте генетичну схильність до алергій, - краще зразу вибрати постільні аксесуари із штучними наповнювачами.

Коли дитині потрібна подушка

Існують також комбіновані варіанти, які поєднують найкращі якості різних матеріалів. Яскравий приклад - шерстепон - термоскріплене неткане полотно з натуральної вовни і волокон синтепону. Такі вироби можна прати, вони мають відмінну гігроскопічність, вентилюються, а головне - менш алергенні, ніж вироби зі 100%-ної вовни.

Вибираючи наповнювач, обов'язково врахуйте умови його чистки, особливо якщо мова йде про натуральні матеріали. Навіть якщо зовні подушка не брудниться - її потрібно регулярно прати, оскільки вона просякає потом, засобами для догляду, а іноді й слиною, котру малюки пускають уві сні.

Серед подушок для дорослих є багато моделей різних форм, з виїмками, підвищеннями і навіть подвійними рівнями висоти. Дитячі аксесуари простіші і зазвичай виконані у формі квадрата або прямокутника. Тут головне практичність, правильна підтримка і гігієна. Тому обов'язково використовуйте модель для спальні, а не диванні подушечки з виступаючими декоративними елементами або оригінальні подушки-іграшки, котрі навіть не мають знімної наволочки.

Як зрозуміти, що подушка не підходить

Навіть навчившись говорити, діти не завжди можуть пояснити свої проблеми і вподобання, тому багато чого залежить від спостережливості батьків.

Ви зрозумієте, що подушка невдала, якщо:

  • дитина «уникає» її уві сні, зіштовхує в сторону, а іноді і відверто викидає з ліжка;
  • малюк скаржиться на болі в шийному відділі;
  • після сну у дитини з'являється нежить, свербіж, висипи, червоніють або набрякають очі;
  • голова дуже потіє під час сну.

Надмірне потовиділення характерне для маленьких дітей, тому їм необхідно користуватися постільними аксесуарами, які дуже швидко абсорбують вологу (наприклад, волокна льону) або ж відмінно вентилюються, мінімізуючи можливість запарювання. Наволочка також повинна бути натуральною, гігроскопічною і повітропроникною.

Не забудьте поцікавитися у дитини, як їй спиться на новій подушці, і врахуйте побажання маленького користувача. До речі, у деяких моделей можна самостійно відкоригувати висоту, видаливши частину волокнистого або сипучого наповнювача.

Пам'ятайте, що з дорослішанням дитини змінюється її тіло і вподобання. Цілком може бути, що улюблена подушка зовсім скоро стане незручною, оскільки син чи донька її просто переростуть.