Молоді батьки часто забувають про пледи, купуючи лише постільні комплекти та конверти-ковдри на виписку. А саме пледи використовуються в побуті найчастіше - вони легкі, м'які і багатофункціональні, оскільки при необхідності здатні замінити і ковдру, і килимок. Але чи всі матеріали можуть витримати такі випробування?

Коли і де дитині потрібен плед?

Текстиль такого типу можна використовувати з перших днів народження малюка, забезпечуючи немовляті необхідне тепло. Звичний до «маминого» обігріву, новонароджений спочатку мерзне навіть у теплій кімнаті, крім того, його шкірний покрив ще дуже тонкий, а жирових запасів практично немає. Плед або тонка ковдра допоможуть вам створити м'який, затишний «кокон», причому ви зможете як укрити, так і трохи сповити дитину, щоб вона не будила себе безконтрольними рухами рук і ніг.

Спершу дитина не буде контактувати з пледом безпосередньо - більш практично і гігієнічно використовувати в якості «прошарку» тонку пелюшку, яку можна швидко випрати і висушити. Але з часом малюк почне освоювати все, що потрапляє в його доступ - і м'який плед стане для дитини справжньою тактильною насолодою, адже його так приємно гладити, стискати і навіть буцати ніжками.

Плед буде «мігрувати» слідом за дитиною з кімнати в кімнату, на прогулянку з коляскою, на дачу, в гості. Він стане ковдрою, килимком, боковим огородженням, подушечкою... Який матеріал впорається з такою кількістю завдань, враховуючи ще й часте прання?

 Дитячий плед

З чого роблять дитячі пледи

Мабуть, головна відмінність дитячого текстилю від дорослого - практичність. Тут не місце делікатним дорогим тканинам, які потребують особливого догляду - дитина буде бруднити все з однаковою старанністю. Тому при виборі дитячого пледа постарайтеся абстрагуватися від красивої картинки і розумно оцінити його основні характеристики, а саме:

  • зносостійкість і умови чищення;
  • повітропроникність;
  • пишність та щільність (рівень теплоти);
  • розміри;
  • рекомендований вік користувача (не всі моделі підходять для немовлят);
  • тактильну привабливість;
  • гіпоалергенність.

Сам виріб може бути виготовлений з натуральної, синтетичної або комбінованої сировини. Як же визначити, який матеріал буде оптимальним для вас?

Більшість педіатрів порадять вибрати постільні аксесуари з натуральних матеріалів - вони екологічні, приємні на дотик, найчастіше добре вбирають зайву вологу і швидко сохнуть.

З недоліків натуральних виробів варто назвати відчутну вагу, швидку втрату привабливості - і бавовна, і шерсть від частого прання линяють та скочуються, а плями важко вивести. Будьте готові, що такий плед залишиться тільки в домашньому використанні. Крім того, шерсть і хутро електризуються, притягують пил і самі по собі можуть викликати алергію.

Тому найчастіше виробники пропонують комбіновані варіанти, де нитки з натуральної сировини укріплені синтетичними домішками. Такі тканини більш легкі, зносостійкі, можуть мати додатковий блиск і еластичність. Вони довше зберігають яскравість фарб і форму, а також, що важливо для молодих сімей - коштують дешевше.

Пледи із синтетичних матеріалів сьогодні вражають своїм розмаїттям. І створені дитячі моделі не з жорстких, «пластмасових» ниток, а зовсім навпаки - м'які, плюшеві, дуже приємні на дотик. Вони легко переносять прання, дуже швидко сохнуть і довго служать, а крім того - не всотують запахи. З недоліків можна назвати погане абсорбування і повітропроникність, тому краще вибирати не ткані, а в'язані моделі.

Плед для дитини

Чи вистачить одного пледа?

В ідеалі варто придбати кілька моделей пледів різної щільності, розміру і способу виготовлення - щоб у вас завжди була заміна на час прання, а також домашній і «парадний» варіант (наприклад, для походу до лікаря). Крім того, на різну погоду знадобиться різний текстиль. При цьому, звичайно ж, можна побалувати себе і дитину виробами декількох кольорів або принтів.

Вибираючи плед для прогулянок або поїздок, зверніть увагу на його компактність в складеному вигляді, зручність згортання та зберігання. Найкраще з цим завданням справляються синтетичні вироби, які не мнуться навіть в сумці, щільно набитій іншими дитячими речами.

Не замінюйте дитячі пледи «дорослими» аналогами - і мова йде як про неправильний розмір, так і про якість матеріалу. Адже навіть шерсть для дитячих виробів створюється м'яка, не колюча, зі спеціальним маркуванням.

До речі, в інтернет-магазині Warmo можна замовити пледи не тільки для дітей, а й дорослих. Виконані в одному стилі, вони допоможуть одночасно створити для кожного свій особистий аксесуар і при цьому підкреслити єдність сім'ї.