Акуратні м'які внутрішні вставки сьогодні стали практично незамінним доповненням для дитячого ліжечка. Причина тому - висока функціональність аксесуара, який дозволяє убезпечити малюка від багатьох незручностей і можливих травм. Але слід пам’ятати, що для бортиків, як і подушок, є свій час та умови використання.

М'які бортики чи ковдра на перилах?

Рано чи пізно більшість батьків приходять до думки, що дитячому ліжечку потрібен додатковий захист - від холоду стіни або протягів, яскравого сонця, а також, щоб малюк випадково не вдарився об перильця, коли перевертається або намагається сідати. Для цього на перила ліжка накидають плед, теплу пелюшку, розставляють по периметру невеликі подушки або м'які іграшки.

Такий варіант дуже небезпечний - незафіксований плед може впасти, накривши немовля і обмеживши надходження кисню. Подушки також не стоятимуть на місці, і чіпкі рученята малюка притягнуть одну з них поближче до рота.

Тому, якщо ви вирішили встановлювати м'який захист, - однозначно варто вибирати спеціальні бортики для ліжечка, з якісних натуральних тканин, з надійною фіксацією.

Якими бувають бортики для ліжечка

У спробах створити ідеальну модель виробники розробили кілька варіантів, котрі відрізняються як формою, так і матеріалом або типом кріплення.

Сам по собі чохол зазвичай виконаний з натуральних, зносостійких тканин, які добре витримують прання. Всередині є вставка - синтепон або поролон, від щільності котрих залежить, буде бортик «стояти» або дуже швидко зімнеться, втративши форму. Якщо вам сподобалася тонка модель - простежте, щоб вона була додатково простьобана посередині - така прошивка додає виробу жорсткості і формостійкості.

Подушка бортики для детской кроватки

Найбільш поширені конструкції бортиків:

  • довгий цілісний бампер;
  • тонкі подушечки;
  • подушки середньої пишності;
  • валики.

Бампер може бути цілісним, однак найчастіше бортики комбінують з декількох частин - це дає можливість облаштувати захист для ліжок різного периметра і форми, повністю або частково. Подушечки часто продаються поштучно - покупці самі визначають потрібну їм кількість. Перевага подушечок ще і в тому, що їх поодинці можна буде використовувати пізніше - наприклад, в якості похідних аксесуарів або для ігор на підлозі.

Фіксуються бортики різним способом - замки, ґудзики, липучки... Але найчастіше зустрічаються зав'язки, виконані із широких, цупких стрічок - з них не тільки виходять гарні вузли, але і красиві банти для декору ліжечка. Малюк буде з цікавістю вивчати таке доповнення своєї міні-спальні, а також обов'язково приділить увагу малюнкам на текстилі.

Тому бажано використовувати не однотонні варіанти тканин, а моделі з візерунками, принтами, цікавими картинками. А щоб бампер добре поєднувався з постільним комплектом - вибирайте текстиль від одного виробника, який зможе запропонувати вам найбільш оптимальні варіанти комбінацій.

Постіль з м'якими бортиками

Як прати м'які бортики

Ще на етапі покупки слід звернути увагу на те, чи є у вироба додатковий чохол. Деякі виробники вважають, що запасна наволочка не потрібна, щоб не накопичувати додатковий пил і краще вентилювати спальне місце. Інші впевнені, що знімний тканинний чохол прати простіше, ніж весь бортик відразу.

І лише в одній відповіді всі одностайні - бортики потрібно буде регулярно чистити. А значить, краще відразу з’ясувати умови прання, сушки і можливість прасування чи обробки паром.

Цікавий факт: український виробник текстилю Warmo тестує нові моделі бортиків, влаштовуючи їм в тому числі п'ятикратне прання.

Коли не можна використовувати бортики

Найякісніші речі можуть зашкодити, якщо ними користуватися неправильно - ця істина стосується багатьох аксесуарів і дитячих бортиків також. Насамперед варто пам'ятати, що малюк повинен спати посередині ліжка, не скочуючись убік, впритул до м'якого захисту - щоб не перекрити собі доступ повітря.

Тому такий аксесуар рекомендують використовувати переважно для новонароджених, які ще не переміщаються самостійно по ліжечку. Допоможе він і малюкам, коли вони вже намагаються сідати, але поки ще завалюються набік і можуть вдаритись об бильце. Більш старшим діткам, які вже активно вивчають периметр ліжка, бампери варто прибрати.

Випадки, коли бортики використовувати не варто:

  • бортики високі і закривають весь периметр ліжка, обмежуючи як огляд, так і доступ світла, а головне - кисню;
  • бампер закриває лише частину ліжка, але в кімнаті дуже спекотно або застій повітря;
  • дитина підросла і активно досліджує м'який захист - смикає, рве, розв'язує стрічки і т.д.;
  • м'яка вставка пошкоджена, погано фіксується, має дірки, надірвані зав’язки, дефекти на кшталт витягнутих ниток;
  • виріб має об’ємні декоративні елементи (ґудзики, в’язані квіти), котрі малюк з віком почне відкручувати.

Бортики необхідно використовувати вчасно (як і дитячі подушки), вибираючи якісні матеріали та враховуючи індивідуальні особливості малюка. Раціональне застосування допоможе вам забезпечити дитині додатковий затишок в ліжку.