Як забезпечити комфорт дитині прохолодними літніми ночами? Виробники створили спеціальні літні ковдри, які не парять і помірно зігрівають. Існує кілька різновидів таких аксесуарів. Як визначити, який саме підійде вам?

Якими бувають літні ковдри

Найчастіше ковдри поділяють на три типи: зимові, демісезонні і літні. Причому всі три типи можуть бути виготовлені з одного і того ж наповнювача різної щільності, тому при виборі потрібно орієнтуватися не на матеріал виробу, а на його «теплоту». Зазвичай виробник залишає спеціальне маркування на етикетці.

Якісні легкі аксесуари - тонкі, «повітряні», добре вентилюються і помірно зігрівають. Чохол виготовляють з натуральної повітропроникної тканини, яка легко абсорбує і так само швидко випаровує вологу. Ідеальний варіант для літньої прохолоди.

При цьому варто розуміти, що існує кілька варіантів літніх ковдр. Чи всі вони «працюють» однаково? Ні. Як же визначити, яка модель підійде вам?

При виборі зверніть увагу на такі параметри:

  • тип і щільність наповнювача, якість його фіксації;
  • матеріал чохла;
  • умови чищення виробу (не всі матеріали можна прати);
  • розміри аксесуара.

Врахуйте, що, крім літніх ковдр, є іще так звані полегшені моделі – вони більш теплі.

Наповнювач і алергія

Для початку необхідно визначити матеріал ковдри, оскільки він може викликати алергію. Літні моделі найчастіше виготовляють з рослинних волокон (бавовна, льон, бамбук, евкаліпт), шовку, а також штучних аналогів. Такі вироби вважаються гіпоалергенними, оскільки рідко провокують алергічну реакцію, крім того, не приваблюють комах, чиї екскременти також можуть викликати напад.

Більш обережними потрібно бути, якщо ви купуєте вироби з вовни і пуху. Так, незважаючи на свої чудові термозберігаючі властивості, ці матеріали також використовуються для виготовлення легких ковдр - просто наповнювача кладуть менше. Шерсть, пух і пил, притягнутий наелектризованими матеріалами, найчастіше провокують побутову алергію.

Як прати літню ковдру

У теплу пору постільні аксесуари брудняться швидше, просочуючись потовими випарами. Тому літні ковдри перуть частіше, ніж зимові. Хорошим вибором стане зносостійка модель, яка з честю витримає багаторазові прання в звичайній машинці. Зверніть увагу, щоб виріб мав якісну прошивку - саме вона утримає волокна на місці під час прання і вертикальної сушки.

 Літня ковдра дитяча

Більшість виробів можна прати вдома, дотримуючись рекомендацій виробника щодо режиму прання, віджимання і вибору миючих засобів. Не ігноруйте ці правила, інакше, наприклад, вовняна модель зменшиться в розмірах. Категорично не можна прати шовкові ковдри - ніжна «павутинка» легко збивається грудкою, і дорогий аксесуар перетворюється на ганчірку.

Скоротити кількість прань ковдри і продовжити цим термін служби виробу можна за допомогою щільної постільної білизни з натуральних матеріалів.

Літні ковдри без наповнювача

Саме так часом називають покривала, пледи або махрові простирадла, які також здатні подарувати помірне тепло. Звичайно, вони зігрівають гірше, ніж ковдри, однак набагато податливіші і простіші в догляді - у тканих виробів немає наповнювача, який зміститься під час прання.

Пледи і покривала відрізняються іншою «конструкцією», виготовляються з ниток різної щільності і пухнастості - такі вироби дуже подобаються дітям через приємні тактильні відчуття. Якщо ковдри зазвичай роблять однотонними (щоб малюнок не проступав через підковдру), то пледи приваблюють яскравими фарбами і візерунками. Такі аксесуари стануть відмінним подарунком дитині, особливо якщо ви візьмете модель з запасом, на виріст.

 Літній плед для дитини

Розмір літньої ковдри

Зимові моделі часто беруть з урахуванням «підвороту», щоб користувач зміг за необхідності створити комфортний тепловий «кокон». У літні ковдри зазвичай не загортаються - скоріше, може грати роль звички. Незважаючи на це, практичним вибором вважається варіант, коли ковдри для різних сезонів збігаються за розмірами - у цьому випадку вам підійдуть одні й ті ж комплекти постільної білизни.

Якщо ж аксесуари різного розміру - то і комплекти відрізнятимуться. Розумним рішенням стане придбання білизни з різних матеріалів. Для літа знадобляться комплекти з бязі, яка добре абсорбує і вентилюється, а зимові варіанти можна вибрати з теплої, пухнастої байки або фланелі.

Літня погода часто мінлива, тому бажано мати в запасі і тонку літню ковдру, і м'який плед, який можна буде прихопити з собою в подорож або для сну на відкритому повітрі. Тонке укриття забезпечить дитині необхідний затишок і не буде парити.